Määrdesoovitused (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad

UUS!

20.08
ja
22.08
kauplus suletud!

 

Epood > Kinesioteip >Kinesioteip Temtex 5X5
Mis on kinesioteip?
Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist veniv teip, mida kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis. Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib, kiirendab keha verevoolutuse, lümfi ja ainevahetuse protsesse, säilitab paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse.
Kinesioteipimismeetodi looja on jaapanlane dr Kenzo Kase. Oma õpingute ja töökogemuse alusel järeldas ta, et valu tuleneb lihas- ja sidekoe düsfunktsioonist liigeste ümber. Ta soovis luua lisaks teraapiale abikätt, mis mõjutaks inimese haiget piirkonda ka pärast terapeudi juurest lahkumist. Oma praksise ajal teipis dr Kase patsiente tavalise, mitte elastse teibiga eesmärgiga korrigeerida liigeste düsbalanssi. Mitmete katsetega leiutas ta sellise teibi, mis ei põhjusta nahaärritust.
On palju kinesioteipe, mille hulgast paistavad kvaliteediomaduste poolest silma Lõuna-Korea ja Jaapani tooted. Meiegi pakume oma klientidele just nende riikide pikaajaliste kohgemustega tootjate "Temtex" ja "Rocktape" kinesioteipe.
"Temtex" kinesioteipe on toodetud juba üle 15 aasta ja seetõttu on tootearenduses disainitud kinesioteipe väga erinevatele vajadustele. Valikus on 5 m pikkused 2,5 cm 3,75 cm 5 cm ja 7,5 cm laiad kinesioteibi rulli ning 32 m pikkune 5 cm lai maksirull. Võrreldes teiste kinesioteipidega on "Temtexi" teibid 20% suurendatud elastsusega, mis osutub eriti tähtsaks ainevahetus- ja verevoolutushäirete ravis. Lisaks on "Temetexi" tootevalikus eriti tugeva haakuvusega turmaliin-kinesioteip, mis on mõeldud lingude ja power-teipimiseks.
"Rocktape" kinesioteibid on loodud suurt püsivust ja vastupidavust nõudvatesse tingimustesse (sportimine, võistlemine) - laiusega 5 cm. "Rocktape" kinesioteibid on struktuurilt natuke paksemad, võimaldades rohkem stabiliseerivat ja toestavat toimet.
Millal kasutada, mida ravib?
Alates kinesioteipimise meetodi tutvustamisest 25 aastat tagasi on see meetod leidnud aksepteerimist spordi- ja lääne meditsiini ringkondades. Kuna kinesioteip on värvilisest kangast, märkab seda lihtsalt üha enam nii sportlaste kui spordikaugete inimeste kehadel. Kinesioteip  on aidanud paljusid ja leidnud seeläbi laialdast kasutust. Järjest enam töötatakse välja uusi kinesioteipimise metoodikaid tõstmaks teibi kasutusvaldkondi ja efekti veelgi.
Ületöötanud ja väsinud lihased lähevad põletikulisteks ja tursuvad. Tursunud lihas avaldab nahale seespoolt survet, mistõttu aeglustub lümfiringe, lümfivedelik kuhjub ja aktiveeruvad valuretseptorid. 
Kui nahka venitatakse teibi asetamise ajal, siis teip ja selle all asetsev nahk moodustavad algasendisse tulles väikeseid kortsukesi. Kortsukesed tekitavad nn naha üles tõstmise efekti, mis suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab stimulatsiooni naha valuretseptoritele. Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneslikku tervenemise protsessi, tagades kudede funktsioonide paranemiseks parema keskkonna. Kinesioteibi paigaldamise järel mõjub see kohe ja see väljendub valu alanemises, skeletilihaste jõu ja elastsusomaduste paranemises ning liigesliikuvuse suurenemises. Kuna kinesio teip stimuleerib nahka, võib see stimuleerida ka somatovistseraalseid reflekse. Seetõttu saab teipi edukalt kasutada ka krooniliste üldhaiguste, nagu peavalud, ärevusseisundid, astma, unetus, menstruaalvaevused jms leevendamisel.
Võrreldes tavalise sporditeibiga kasutatakse kinesioteipi ka kui head liigesliikuvuse stabiliseerijat ja fikseerijat, säilitades samaaegselt liigese ja lihaste dünaamilise, anatoomilise liikuvuse.
Kinesioteip tagab   keha iseenesliku paranemise protsessi. Anatoomiliselt on tihe ühendus lülisamba ja autonoomse närvisüsteemi vahel, seega arvatakse et see on üks mehhanismidest, mille talitlemisel lihasskeletisüsteemis aset leidnud muutused võivad mõjutada segmentaarselt siseelundkonna struktuuride talitlemist teatud reflekside kaudu. Nii on võimalik teibi paigaldamisega parandada kroonilisi üldhaigusi nagu peavalu, ärevusseisundid, astma, unetus, naiste spetsiifilised vaevused.
Neli peamist kinesioteipimise funktsiooni ja efekti
1.     Normaliseerib lihase funktsiooni
Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine on efektiivne kahjustatud lihase toetamisel ja nõrgestatud lihase funktsiooni toetamisel.
2.     Parandab lümfi ja vereringet
Ruum lihase ja naha vahel väheneb enamasti lümfivedeliku ja vere kuhjumise tõttu. Vedeliku ringlus suurendab valuretseptorite aktiivsust nahas. Teip laiendab ruumi naha ja lihaste vahel ning parandab lümfivedeliku ja vere ringlust.
3.     Vähendab valu
Kinesioteip on efektiivne valu alandamisel. Peamine mehhanism valu alandamisel on valuretseptorite aktivatsiooni alandamine nahaaluse ruumi suurendamise näol.
4.     Korrigeerib liigese ebateljelist asetust ja parandab propriotseptsiooni
Liigeste ebastabiilsus tuleneb teda ületavate lihaste pikkuse ja jõu düsbalansist. Ebastabiilsele liigesele avaldavad välised jõud suuremat kahjustavat mõju. Kinesioteip võimaldab korrigeerida propriotseptiivset stiimulit ja seeläbi toetada liigest rohkem.
Kinesioteibi omadused
1.     Kangast teip ja akrüülliim võimaldavad ventilatsiooni läbi teibi pinna.
2.     Elastne mustriga teip liigub koos nahaga ja võimaldab tavalisi liigutusi sooritada.
3.     Akrüülliim vähendab võimaliku nahareaktsiooni riski oma adhesiivsete omaduste tõttu.
4.     On nelja laiusega teipi 2.5, 3.75, 5 ja 7.5 cm (5 m rullis).
5.     Professionaalseks kasutuseks (5 cm x 32 m).
6.     Mitu värvi.
·         Kinesioteipimine toestab ja stabiliseerib liigeseid ning lihaseid ilma tsirkulatoorseid protsesse häirimata.
·         Tagab keha enda ravitsükli toimimise neuroloogilise ja tsirkulatoorse süsteemi toetamise kaudu.
·         Erinevalt tavalisest teipimisest ei häiri kinesioteipimine tsirkulatoorseid protsesse.
·         Kinesioteipi võib hoida nahal väga pikalt (3-5 päeva), liim on tugev, kuid ei põhjusta ärritust ja teibimaterjal laseb nahal hingata.
·         Kinesio teip on 130-140% elastsusega, seega tagab ta lihasele vajaliku liikuvusulatuse ja samas ei lase lihasel liigselt venituda.
·         Kehaosa või lihas, millele teip asetatakse, valitakse selle järgi, milline kehapiirkond on traumeeritud või valus ja milline lihas on nõrk või ei venitu.
·         Esimesed teibiribad asetatakse nii, et haiget jäset või kehaosa venitatakse kergelt. See parandab naha tõstmist lihaselt veelgi.
Kasutajad ja kasutamine
Tavaline sporditeip on välja töötatud, et limiteerida ja toetada liigutust kahjustatud kehaosas, eesmärgiga vältida kahjustuse piirkonna laiemat levikut. Kontrastina sellele võimaldab kinesioteip mitte ainult toetada kahjustusest haaratud kehaosa, vaid võimaldab patsiendil ka sooritada täieliku liikumisamplituudiga liigutusi taastumisprotsessi ajal, et saavutada terapeutilise harjutuse sooritamisest maksimaalne kasu. Selliste spordialade harrastajad nagu korvpall, jalgpall, tennis, golf, sumo, võrkpall ja kergejõustik on aktsepteerinud kinesioteipimist kui traumade ennetamise ja taastumise meetodi. Tavaelus soovitatakse kinesioteipimist praktiseerida ka paljude elukutsete esindajatel - juuksurid, raamatupidajad, klienditeenindajad – kõigil, kellel tuleb oma töös kokku puutuda sundasenditega ja lihapingetega.
Iseseisvaks kasutamiseks
1.     Leia valulik lihas ja vii venivasse asendisse. Aseta kinesioteip lihasele, nii et see sobituks lihasega ja kinnituks korralikult. Kindlasti vali lihasele vastav kinesioteibi laius ja pikkus. Kui kinesioteip on paigaldatud õigesti, tekivad lihase tagasiviimisel normaalasendisse kinesioteibile kurrud.
2.     Ära venita teipi! Õige on asetada teip venitatud lihasele.
3.     Puhasta kehapind, mida tahad teipida!
4.     Kui tunned pärast teipimist sügelust või märkad löövet nahal, eemalda teip kohe!
5.     Kui asetad nahale venitatud teibi, võib see mõjutada nahka, seda kahjustada! Seega ära mingil juhul aseta väljavenitatud teipi nahale!
6.     Eemalda teip nahalt rahulikult, hoides ühe käega nahka ja tõmmates teise käega ettevaatlikult teipi! (Ära rebi teipi järsult!!)
7.     Kui võimalik, siis lase spetsialistil paigaldada kinesioteip. Kui aga paigaldad kinesioteipi iseseisvalt, loe hoolikalt läbi eespool kirjeldatud kinesioteibi paigaldamine
Tootevalikud:
Nimetus Laoseis Hind
Kinesioteip Temtex 5X5 1 11.90 EUR
 


  
Keila Rattapoes Suurim valik Discraft discgolfi kettaid.
           Leia oma siit!